W jakich zagranicznych krajach są najlepsze restauracje świata?

Planując zagraniczną podróż koniecznie musimy postawić sobie za obowiązek poznanie kuchni kraju, do którego się wybieramy. Każde państwo bowiem słynie z innych, typowych dla swojego regionu potraw. Podróżując po świecie, warto skupić się na tym, co dany kraj ma do zaoferowania w kwestii kulinarnej. 

Czym jest turystyka kulinarna?

Współcześnie, coraz bardziej popularna staje się turystyka kulinarna, gdzie turyści skupiają się na poznawaniu smaków i aromatów pochodzących z danego państwa i w ten sposób zagłębiają się w daną kulturę, historię i obyczaje. Popularne jest też wybieranie takich kierunków podróży, gdzie jedzenie bardzo odpowiada naszym kubkom smakowym. I tak, wielbiciele makaronów udają się do Włoch, miłośnicy serów do Francji, a amatorzy ostrych przypraw częściej wybierają jako miejsce destynacji państwa Azji. Ma na to wpływ popularne stwierdzenie, że daną potrawę najlepiej przyrządzają w kraju jej pochodzenia. Podczas podróży warto wzbogacić swoje doznania smakowe i poświęcić trochę więcej gotówki na obiad w dobrej restauracji. 

Gdzie pojechać na najlepszą kolację na świecie?

Według rankingu z 2019 roku, który skupia 50 najlepszych restauracji na świecie, numerem jeden jest francuska restauracja Mirazur, położona na Lazurowym Wybrzeżu. Na drugim miejscu znalazła się duńska restauracja Noma, znajdująca się w Kopenhadze, a na trzecim Asador Etxebarri mieszcząca się w Axpe w Hiszpanii. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zestawienia należą do restauracji znajdujących się w stolicach Tajlandii i Peru, a także ponownie w Danii, Francji i Hiszpanii. Dostrzec należy fakt, że europejskie restauracje najczęściej pojawiają się też na pozostałych miejscach w owym rankingu, a także znajdują się wśród najczęściej nagradzanych gwiazdkami Michelin. 

Nie da się dobrze poznać państwa, do którego podróżujemy bez spróbowania jego lokalnych specjałów i odwiedzenia restauracji serwujących miejscowe dania. Aby móc sobie na to pozwolić, warto zrezygnować z hotelowego all inclusive i ruszyć na podbój pobliskich restauracji i targów, oferujących świeże i naturalne produkty, przyprawy, czy zioła. Dobrze jest przygotować sobie przed wyjazdem kulinarną mapę miejsc, które warto sprawdzić i zapoznać się z lokalnymi przysmakami, których na wakacjach nie powinniśmy pominąć.

Planując zagraniczną podróż koniecznie musimy postawić sobie za obowiązek poznanie kuchni kraju, do którego się wybieramy. Każde państwo bowiem słynie z innych, typowych dla swojego regionu potraw. Podróżując po świecie, warto skupić się na tym, co dany kraj ma do zaoferowania w kwestii kulinarnej.  Czym jest turystyka kulinarna? Współcześnie, coraz bardziej popularna staje się turystyka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *