Ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd

Mimo tego, że przed pandemią koronawirusa, Polacy bardzo dużo podróżowali po świecie, to zaopatrzenie siebie i najbliższych w ubezpieczenie turystyczne na wyjazd wciąż nie było dość popularne. Szacunkowo, według firm ubezpieczeniowych, polisę taką wykupował co 6 podróżujący. Jest to dość niezrozumiałe, gdyż ubezpieczenie turystyczne, zwłaszcza za granicą zapewnia spokój i komfort podróżowania.

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Jest to przede wszystkim możliwość zwrotu kosztów leczenia oraz szeroki zakres pomocy w sytuacjach, które mogą się zdarzyć podczas zagranicznego wyjazdu, niezależnie od tego, czy jest to wyjazd prywatny, czy służbowy. Można wykupić polisę indywidualną lub grupową, a czas jej trwania dostosować do terminu wyjazdu. Taka polisa działa całą dobę i oferuje ochronę już od momentu wyjścia z domu, a trwa do powrotu z podróży. Niezależnie od wystąpienia zdarzeń polisowych to ubezpieczyciel pokrywa wszelkie koszty leczenia i transportu medycznego. Oferty polis są różne, jednak korzystne cenowo ubezpieczenie można znaleźć na stronie internetowej https://ctu.pl/ . Znajdziemy tu nie tylko informacje o polisach podróżnych, ale także innych- OC, ubezpieczenie na życie, czy ofertę polisy mieszkaniowej.

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Zakupem i porównaniem ofert dostępnych na rynku ubezpieczeń turystycznych warto zainteresować się dużo wcześniej przed datą wyjazdu. Pomoże to przeanalizować wszystkie warunki umów i wybrać polisę dopasowaną idealnie do naszych potrzeb. Suma takiego ubezpieczenia powinna uwzględniać miejsce oraz sposób spędzania czasu, który planujemy za granicą, a także to, czy planujemy lot samolotem, czy podróż samochodem. Dlatego, gdy stawiamy na aktywny wypoczynek lub podróżujemy do miejsca, gdzie zwiększa się ryzyko wystąpienia pewnych zdarzeń, powinniśmy wówczas podnieść sumę. Można w tym celu skorzystać z porad ubezpieczyciela, który biorąc pod uwagę niektóre czynniki i koszty, panujące w kraju docelowym, zasugeruje odpowiednią kwotę. Większość ubezpieczalni oferuje rozszerzenia polis, tak więc można wykupić dodatkową ochronę bagażu, sprzętu, a niektóre nawet o działania powstałe pod wpływem alkoholu.

Podsumowując, zdarzenia tj. zgubiony bagaż czy leczenie za granicą, nie tylko psują często wymarzoną podróż i powodują stres, ale też generują wysokie koszty. Ubezpieczenia turystyczne na zagraniczny wyjazd są dostępne na rynku od kilkunastu złotych dziennie. Jest to niewielki koszt biorąc pod uwagę, że dzięki takiej ochronie można zaoszczędzić o wiele więcej.

Mimo tego, że przed pandemią koronawirusa, Polacy bardzo dużo podróżowali po świecie, to zaopatrzenie siebie i najbliższych w ubezpieczenie turystyczne na wyjazd wciąż nie było dość popularne. Szacunkowo, według firm ubezpieczeniowych, polisę taką wykupował co 6 podróżujący. Jest to dość niezrozumiałe, gdyż ubezpieczenie turystyczne, zwłaszcza za granicą zapewnia spokój i komfort podróżowania. Czym jest ubezpieczenie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *