Pierwszy wyjazd do Azji- o czym warto wiedzieć?

Azja jest bardzo zróżnicowanym kontynentem, głównie pod względem kulturowym i religijnym, ale także przekrojów społecznych, zamożności państw, różnych systemów państwowych, sytuacji politycznej i rozwoju gospodarczego. Niezależnie od tego, w który rejon tego ciekawego kontynentu mamy zamiar się udać, najlepiej zacząć od uzyskania informacji zawartych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, czy podróż do danego miejsca nie jest obecnie odradzana.

Przygotowania do wyjazdu 

Jeżeli nie występują żadne rekomendacje do zmiany celu podróży, możemy śmiało zacząć przygotowania do wyjazdu. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję i zabukujemy bilety lotnicze, zapoznajmy się z azjatycką turystyką i nastawmy się odpowiednio na to, co może nas spotkać np. sprawdźmy, czy nie trafimy na porę deszczową. Przygotowania do wyjazdu powinniśmy zacząć od sprawdzenia, czy nasz paszport jest ważny i jak jeszcze długo będzie. Następnie sprawdźmy, czy wjazd do wybranego przez nas kraju nie jest uwarunkowany posiadaniem wizy, a także, czy jest konieczność szczepień. Zadbajmy też o wykupienie odpowiednio dopasowanej polisy turystycznej na cały okres naszego pobytu.

Na co trzeba uważać w Azji?

Azja ze względna swoje bardzo wysokie zaludnienie, w metropoliach i miejscach popularnych turystycznie jest prawdziwym eldorado kieszonkowców. Dlatego dokumenty i pieniądze warto trzymać jak najbliżej siebie, w wewnętrznych kieszeniach ubrań. Nasz bagaż powinien być kompaktowy i być wyposażony w wygodne, lekkie ubrania. Należy bardzo dużą uwagę przykładać do reguł panujących w miejscach kultu np. nie żujmy gumy, ściągajmy buty itp. Podróż po Azji to niewątpliwie wyzwania kulturowe i religijne, zatem powinniśmy być dla Azjatów życzliwi i uprzejmi. W Azji popularne jest targowanie się, dlatego warto poćwiczyć tę umiejętność.

Duży problem stanowi zakup wody pitnej i jedzenia, które często są sprzedawana w niezbyt higienicznych warunkach, dlatego zakupów należy dokonywać w pewnych źródłach. Aby uchronić się przed problemami gastrycznymi po spożyciu miejscowych specjałów róbmy to rozważnie i stopniowo. Noclegi można znaleźć na każdym kroku i to w różnym przedziale cenowym.

Podróż po Azji powinna być dobrze zaplanowana i świadoma. Ze względu na różnicę kulturową, powinniśmy jechać na takie wakacje z otwartym umysłem i bez uprzedzeń, a wtedy wyjazd z całą pewnością będzie udany.

Azja jest bardzo zróżnicowanym kontynentem, głównie pod względem kulturowym i religijnym, ale także przekrojów społecznych, zamożności państw, różnych systemów państwowych, sytuacji politycznej i rozwoju gospodarczego. Niezależnie od tego, w który rejon tego ciekawego kontynentu mamy zamiar się udać, najlepiej zacząć od uzyskania informacji zawartych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, czy podróż do danego miejsca…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *