O czym pamiętać wyjeżdżając na zagraniczne wakacje?

Planowanie wakacji za granicą, zawsze wiąże się z koniecznością załatwienia większej ilości spraw przed wyjazdem, niż przed wakacjami nad Bałtykiem, czy w Tatrach. Aby wyjazd był udany i w pełni zorganizowany, warto zadbać o niektóre szczegóły dużo wcześniej. Najlepiej zacząć od spisania listy rzeczy do spakowania i kupienia, żeby w szaleństwie przygotowań o niczym nie zapomnieć.

Przygotowanie do zagranicznych wakacji

Numerem jeden, niewątpliwie jest posiadanie właściwego dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość. Zależnie od tego, czy miejscem destynacji jest państwo znajdujące się w UE, czy poza nią, wymaganym dokumentem będzie kolejno dowód osobisty i paszport. Zanim wykupimy wakacje za granicą, warto sprawdzić, czy nasz dokument jest ważny, gdyż na wyrobienie nowego możemy już nie mieć czasu. Kolejnym krokiem będzie zapewnienie sobie ubezpieczenia. I tak, jadąc do państw UE, warto wyrobić kartę EKUZ, która upoważni nas do pobierania bezpłatnej opieki medycznej w takim samym zakresie, jaką oferuje się obywatelom danego kraju. Ponadto, powinniśmy zainteresować się wykupieniem polisy turystycznej na czas wyjazdu, która zapewni większy zakres ochrony, a także będzie obowiązywała poza UE. Aby znaleźć odpowiednią ofertę, można skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeń. Przed wyjazdem należy sprawdzić też, czy bilety podróżnicze są kompletne. 

Dodatkowe dobre rady

Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie kserokopii dokumentów i schowanie ich w innym miejscu w bagażu, niż oryginały. Na miejscu przydatne będą przewodniki po danym miejscu, a przed wyjazdem możemy poczytać blogi, poradniki pokazujące realia z danego miejsca. Zaopatrzmy się także w walutę, jaka obowiązuje na miejscu. Dowiedzmy się też, czy aby wjechać do jakiegoś egoztycznego państwa , nie są wymagane szczepienia. Należy zadbać też o sprzęt elektroniczny, ładowarki ewentualne przejściówki do gniazdek. Pakując walizkę, przygotujmy niezbędne leki, kremy z filtrem UV i przeciw insektom, odzież przeciw deszczową, wygodne buty, kapelusz, okulary przeciw słoneczne i oczywiście strój kąpielowy. 

Aby wakacje były udane warto zaplanować je z wyprzedzeniem i odpowiednio na nie przygotować. Pobyt za granicą często wiąże się z trudnościami w załatwieniu różnych spraw, dlatego bądźmy na nie przygotowani wykupując ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniami. Warto wydać te kilkadziesiąt złotych, aby zapewnić sobie komfort i wsparcie podczas zagranicznych wakacji.

Planowanie wakacji za granicą, zawsze wiąże się z koniecznością załatwienia większej ilości spraw przed wyjazdem, niż przed wakacjami nad Bałtykiem, czy w Tatrach. Aby wyjazd był udany i w pełni zorganizowany, warto zadbać o niektóre szczegóły dużo wcześniej. Najlepiej zacząć od spisania listy rzeczy do spakowania i kupienia, żeby w szaleństwie przygotowań o niczym nie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *